Pełna treść dostępna jest wyłącznie dla subskrybentów

Masz już subskrypcję? Zaloguj się!

Na Insta tylko doskonali?

dr Danielle Wagstaff
Elastyczność i odporność psychologiczna ODC. 6/13

Wskazówki, jak bezpiecznie korzystać z mediów społecznościowych

Przeglądając portale społecznościowe, można odnieść wrażenie, że świat jest pełen pięknych ludzi z sukcesami. Jak wpływa na nas taki obraz świata?

Instagram jest jedną z najszybciej rozwijających się platform społecznościowych – w czerwcu 2018 roku miał ponad miliard aktywnych użytkowników. Osoby zalogowane w serwisie dzielą się zdjęciami i krótkimi filmami. Mogą przy tym wykorzystywać różne filtry, pozwalające tak modyfikować obraz, by był bardziej atrakcyjny wizualnie. Możliwości Instagrama, w połączeniu z innymi aplikacjami do edycji zdjęć, takimi jak Facetune czy Perfect365, sprawiają, że użytkownicy często prezentują swój wyidealizowany wizerunek, a nie realny. 

PIĘKNI I IDEALNI

Kiedy wchodzimy w kontakt z innymi ludźmi, porównujemy się z nimi. To naturalny proces, nazywany porównaniami społecznymi, który pozwala nam ocenić, co robimy dobrze, a nad czym może powinniśmy popracować. Na co dzień takie porównania mogą motywować do cięższej pracy albo dostarczać pozytywnych informacji zwrotnych. Jednak w mediach społecznościowych, a w szczególności na Instagr...

Pozostałe 80% treści dostępne jest tylko dla subskrybentów.

Subskrybuj

Pozostałe odcinki

Podobne materiały